Hlavní menu

Soutěže

Výrobek roku 2009

oceneni

V Národním stavebním centru byly v pátek 16. 4. 2010 slavnostně vyhlášeny výsledky již 4. ročníku soutěže Výrobek roku, který pořádají redakce časopisu Stavebnictví a interiér vydavatelství Vega s.r.o. a Národní stavební centrum Brno. Hlavním partnerem této soutěže, která je zařazena do oficiálního programu stavebních veletrhů, je akciová společnost Veletrhy Brno, odbornými partnery se stalo osmnáct středních a vysokých škol stavebního zaměření, nechybělo ani jedenáct mediálních partnerů.

Porotě soutěže Výrobek roku 2009 hodnotilo 19 porotců z 18 partnerských škol celkem 42 nominovaných výrobků. U každého výrobku mohli hodnotit 5 kritérií (nápaditost, provedení, vzhled, širší význam, přínos k úsporám energie). Podrobné informace o podmínkách, hodnocení soutěže a popisu jednotlivých výrobků naleznete na www.vyrobekroku.cz.

Kromě tří Hlavních cen byly porotou uděleny Ceny za nápaditost, za design, za provedení, za úspory energie a za širší význam. Deset dalších výrobků ocenila porota Čestným uznáním. Cenu Národního stavebního centra udělil spolupořadatel soutěže, další cenu udělili partnerské stavební školy a byla udělena i Cena veřejnosti, která vzešla z internetového hlasování.
Cena za nápaditost: Taška odvodňovací KMB BETA (KM BETA a.s.)
Odvodňovací taška je novým speciálním doplňkovým prvkem do střešního systému KM Beta. Je součástí nového způsobu odvodu vody z šikmých střech pomocí dvou otvorů, umístěných v rovných plochách krytiny, v místech hlavního odvodu srážkové vody. Otvory jsou kryty speciální mřížkou umožňující navedení a zbrzdění stékající vody. Velikost otvorů v mřížce a vnitřní filtr brání vnikání větších nečistot do odvodňovacího systému. Využijí se stávající střešní vpusti. Odpadají terénní a zahradní výkopové práce a administrativa při vyřizování formalit ve stavebním řízení. Řešení okapového systému pomocí podstřešních žlabů a vnitřních svodů je jednoduché a v kombinaci mědi nebo plastem téměř bezúdržbové. Odpadá čištění žlabů ve značných výškách. Skrytý okapový systém není v zimním období vystaven riziku poškození při sesuvu sněhu jako je tomu u klasického podokapního systému.
Cena stavebních škol: Taška odvodňovací KMB BETA (KM BETA a.s.)....................................................................................................................................................................................................................................................
oceneni_BSK (58K)

Cena internetového hlasování - Výrobek roku 2008

Internetové hlasování veřejnosti se v minulých ročnících těšilo velké oblibě. Letos se ho zúčastnila necelá tisícovka hodnotitelů z řad široké veřejnosti. Ovšem vzhledem k tomu, že veřejnost měla možnost hlasovat pro své favority jen zhruba jeden týden a že přitom bylo nutné studovat technická data 25 výrobků, vyznívá tato bilance mnohem příznivěji.
 
....................................................................................................................................................................................................................................................
oceneni_sendwix (57K)

Nová střešní taška KMB BETA

Nová taška vyniká nižší hmotností při zachování požadované vysoké pevnosti, zvýšenou vodní drážkou, větší vůlí v této vodní drážce, a navíc i vylepšenou stabilitou řezaných tašek. Novinka je podobně jako ostatní krytiny od společnosti KM BETA a.s. vyráběna z prvotřídních surovin, především z velmi kvalitního křemičitého písku z lokality zvané "Moravská Sahara".Výraznou předností betonové krytiny je její vysoká pevnost a zároveň nižší hmotnost. KMB BETA 2008 je v podélném i příčném směru vyztužena, což zvýšilo její lomovou pevnost při současném snížení hmotnosti. Nová taška má hmotnost 4,25 kg, je tedy o čtvrt kilogramu lehčí oproti původní střešní tašce KMB BETA.
 
....................................................................................................................................................................................................................................................

KMB BETA Sendwix 12DF-LD, zdivo 175 mm

KMB SENDWIX je profesionálně navržený certifikovaný konstrukční systém vícevrstvého zdění pro energeticky úsporné, nízko-energetické a pasivní domy.Při nižší tloušťce zdiva má systém vysokou tepelnou ochranu a jedinečné tepelně akumulační vlastnosti. Právě ty umožňují v přechodném období překlenout venkovní teplotní výkyvy a zkrátit topnou sezonu.

....................................................................................................................................................................................................................................................

Soutěž o nejlepší slogan byla ukončena.

KM BETA má nový slogan!

slogan V minulých dnech vyhodnotila společnost KM Beta a.s. soutěž, kterou vyhlásila v rámci Mezinárodního stavebního veletrhu v Brně 2008. Jednalo se o soutěž s názvem: Vymysli slogan, který tě přežije!
Této atraktivní akce se zúčastnilo přes 400 soutěžících z celé České republiky i Slovenska.
Podmínkou účasti bylo zaslání minimálně jednoho znění sloganu, který se vztahoval k přednímu českému výrobci betonové střešní krytiny a vápenopískových zdicích prvků Sendwix. Každý ze soutěžících získal automaticky malý dárek a na výherce čekala hlavní cena v podobě zájezdu v hodnotě 10 000 Kč od CK Kontakt Moravia a k tomu 20 lahví kvalitního moravského vína.

Hlavní cenu získala paní Táborská z Vítonic u Bystřice pod Hostýnem za zaslaný slogan

"KM BETA - čtvrtý rozměr Vaší stavby!"

Hodnotné ceny a další drobné dárky slavnostně předal paní Táborské výkonný ředitel Petr Motyčka.
Největší český výrobce betonové střešní krytiny a vápenopískových zdicích prvků Sendwix blahopřeje výherkyni a zároveň děkuje všem účastníkům této zajímavé soutěže.


pix
2013 © KM Beta a.s., Dolní Valy 3739/4
695 01 Hodonín
IČO: 253 16 583, DIČ: CZ 253 16 583
tel.: 518 _321 134
fax: 518 _321 138
e-mail: kmbeta@kmbeta.cz
- iz -
pix
pix pix
Napište nám Facebook