Hlavní menu

Doplňky střešního systému KM Beta jdou vstříc estetice, praktičnosti i bezpečnosti

Střecha tvoří velkou část celkového vzhledu stavby. I proto se o ní často hovoří jako o páté stěně domu. Při jejím plánování se proto vyplatí myslet i na ty nejmenší detaily včetně doplňkových prvků. Od těch, které doplňují skladbu střešního pláště a zároveň zlepšují samotnou funkčnost střechy, až po ty čistě okrasného charakteru.

Střešní systém společnosti KM Beta zahrnuje vedle tašek více než 50 doplňkových výrobků, které profesionálně řeší technické detaily i těch nejnáročnějších konstrukcí a řeší možné nedostatky ještě dříve, než nastanou. Stejně jako střešní krytina jsou tyto doplňky dostupné v sedmi barevných provedeních, takže lze bez problému sladit barvu a provedení doplňků s vybranými střešními taškami.

Oproti dosud používaným plastovým variantám mají ty betonové spoustu předností, především podstatně delší životnost. Zatímco životnost betonových doplňků činí až sto let, životnost plastových doplňků je jen přibližně třetinová. I proto může KM Beta nabídnout zákazníkům na betonové doplňky záruku stejně dlouhou jako u základních tašek, tedy 30 let. Další výhodou je fakt, že betonový doplněk je barevně jednotný s krytinou. Investora pak jistě potěší fakt, že betonové střešní doplňky jsou levnější než plastové.

KM Beta myslí i na estetiku v podobě okrasných prvků, které jsou součástí střešního systému. Pro hřeben střechy jsou určeny hřebenové prvky jako např. kohout, věžička či hrdličky v celkem pěti barevných provedeních – cihlová, višňová, hnědá, černá a šedá. Ozdobit střechu je možné také hřebenovými ucpávkami KM Beta s motivy „slunečnice“, „slunce“ nebo „hrozen“. Tyto prvky, sloužící k ukončení hřebene, lze zakoupit v barvě základních tašek a betonových doplňků KM Beta, takže budou s novou střechou dokonale ladit.

Jednou ze základních vlastností správného fungování střechy je odvětrávání. Ideální řešením je v tomto ohledu betonová větrací taška KM Beta, která umožní odvětrat například stoupačky, kuchyň, koupelnu nebo toaletu. Velmi praktická je pak také anténní taška, která je díky použití betonu technickým zdokonalením dosud používané plastové anténní tašky. Její různá barevná provedení se přitom postarají o harmonické začlenění do střešní krytiny.

V klimaticky náročných oblastech brání náhlému sesuvu sněhu ze střechy hlavně protisněhová taška. Bezpečnost domu zajišťuje hromosvodová taška a hřebenáč. Pro lepší přístup ke komínům, anténním stožárům či slunečním kolektorům dodává KM Beta kompletní střešní lávku, jíž tvoří tašky nášlapné se speciálním nosným blokem, na které lze upevnit nášlapný rošt malý nebo velký a také samostatné nášlapy tašky. Stále více investorů zároveň hledá možnosti úspor energií a používá sluneční kolektory, které se umisťují na střechu. Pro řešení jejich kotvení ke střešnímu plášti se dodává kolektorová taška se šrouby.

 


       

   


Zpět


pix
2013 © KM Beta a.s., Dolní Valy 3739/4
695 01 Hodonín
IČO: 253 16 583, DIČ: CZ 253 16 583
tel.: 518 _321 134
fax: 518 _321 138
e-mail: kmbeta@kmbeta.cz
- iz -
pix
pix pix
Napište nám Facebook